Consiliul Facultatii


DEPARTAMENTUL Hidraulica, Masini Hidraulice si Ingineria Mediului

Prof. dr. ing. Lacramioara Diana Robescu
Tel: 021 402 9493
Email: diana.robescu@upb.ro
Prof. dr. ing. Daniela Vasiliu
Tel: 021 402 9864
Email: daniela.vasiliu@upb.ro
 
Prof. dr. ing. Sanda Carmen Georgescu
Tel: 021 402 9705
Email: carmen.georgescu@upb.ro
Conf. dr. ing. Georgiana Dunca
Tel: 021 402 9523
Email: georgianadunca@upb.ro

Conf. dr. ing. Liana Vuta
Tel: ...
Email: liana.vuta@upb.ro

Conf. dr. ing. Diana Maria Bucur
Tel: ...
Email:diana.bucur@upb.ro

Sl. dr. ing. Constantin Dragoi
Tel: ...
Email: constantin.dragoi@upb.ro

Sl. dr. ing. Vlad Florin Pîrăianu
Tel: ...
Email: vlad.piraianu@upb.ro


Sl. dr. ing. Marius Bontoș
Tel: ...
Email: marius.bontos@upb.ro



DEPARTAMENTUL Producere si Utilizare a Energiei

Prof. dr. ing. George Darie
Tel: 021 402 9803
Email: george.darie@energy.pub.ro
Prof. dr. ing. Horia Necula
Tel: 021 402 9638
Email: horia.necula@energ.pub.ro

Prof. dr. ing. Daniel Dupleac
Tel: 021 402 9794
Email: daniel.dupleac@upb.ro
Prof. dr. ing. Sorina Costinas
Tel: 021 402 9340
Email: sorina.costinas@upb.ro

Prof. dr. ing. Eduard Minciuc
Tel: 021 402 9390
Email: eduard.minciuc@upb.ro
Prof. dr. ing. Cristian Dinca
Tel: ...
Email: cristian.dinca@upb.ro

Prof. dr. ing. Cosmin Marculescu
Tel: ...
Email: cosmin.marculescu@upb.ro

Prof. dr. ing. Roxana Patrascu
Tel: ...
Email: roxana.patrascu@upb.ro

Conf. dr. ing. Constantin Ionescu
Tel: 021 402 9731
Email: cristi.ionescu@energy.pub.ro

 

DEPARTAMENTUL Sisteme Electroenergetice

Prof. dr. ing. Constantin Bulac
Tel: ...
Email: cbulac@yahoo.com
Prof. dr. ing. Ion Tristiu
Tel: 021 410 4705
Email: ion_tristiu@yahoo.com

Conf. dr. ing. Marian Costea
Tel: 021 402 9496
Email: costea@el.poweng.pub.ro
Prof. dr. ing. Virgil Dumbrava
Tel: 021 402 9389
Email: v_dumbrava@yahoo.com

Conf. dr. ing. Lucian Toma 
Tel: 021 402 9344
Email: lucian.toma@upb.ro
Prof. dr. ing. Cristian Lazaroiu
Tel: 021 402 9997
Email: clazaroiu@yahoo.com

Prof dr. ing. Radu Porumb
Tel:...
Email: raduporumb@yahoo.com



STUDENTI

Carpusor Tudor-Iulian
Firu Eliza-Anamaria

Stoian Andreea
Taranu Marius Alexandru

Calota Lucian Mihai
Geambasu Lucian Victor

Chirila Mihai Sebastian
Simion Andreea Cristina

Avram Gessica Alexandra
Ceausu Ion Bogdan

Achim Andrei Valentin



DEPARTAMENTE ALE ALTOR FACULTATI DIN U.P.B.

Sl. dr. ing. Catalina Alexe
Tel: 021 4029 104
Email: catalina.alexe@upb.ro

Sl. dr. ing. Nicoleta Arghira
Tel: 021 4029 ...
Email: nicoleta.arghira@aiii.pub.ro

Lector. dr. Manuela Magureanu
Tel: 021 4029 ...
Email: manuela.magureanu@upb.ro

Prof. dr. ing. Gabriel Negreanu
Tel: 021 4029 158
Email: gabriel.negreanu@upb.ro

Sl. dr. ing. Veronica Paltanea
Tel: 021 4029 ...
Email: veronica.paltanea@upb.ro