Consiliul Facultatii

DEPARTAMENTUL Hidraulica, Masini Hidraulice si Ingineria Mediului

Prof. dr. ing. Corneliu Balan
Tel: 021 402 9282
Email: corneliu.balan@upb.ro
Prof. dr. ing. Daniela Vasiliu
Tel: 021 402 9864
Email: daniela.vasiliu@upb.ro
 
Prof. dr. ing. Lacramioara Diana Robescu
Tel: 021 402 9493
Email: diana.robescu@upb.ro
Prof. dr. ing. Sanda Carmen Georgescu
Tel: 021 402 9705
Email: carmen.georgescu@upb.ro

Conf. dr. ing. Gabriela Dumitran
Tel: ...
Email: gabriela.dumitran@upb.ro
Conf. dr. ing. Bogdan Popa
Tel: ...
Email: popab_234@yahoo.com

Sl. dr. ing. Liana Vuta
Tel: ...
Email: l_vuta@yahoo.com
Sl. dr. ing. Mihaela Diminescu
Tel: ...
Email: mihaela.diminescu@upb.ro

Sl. dr. ing. Constantin Dragoi
Tel: ...
Email: constantin.dragoi@upb.ro
Sl. dr. ing. Georgiana Dunca
Tel: 021 402 9523
Email: georgianadunca@yahoo.co.uk

DEPARTAMENTUL Producere si Utilizare a Energiei

Prof. dr. ing. George Darie
Tel: 021 402 9803
Email: george.darie@energy.pub.ro
Prof. dr. ing. Horia Necula
Tel: 021 402 9638
Email: horia.necula@energ.pub.ro

Prof. dr. ing. Daniel Dupleac
Tel: 021 402 9794
Email: danieldu@cne.pub.ro
Prof. dr. ing. Sorina Costinas
Tel: 021 402 9340
Email: sorina.costinas@upb.ro

Conf. dr. ing. Eduard Minciuc
Tel: 021 402 9390
Email: eduard.minciuc@upb.ro
Conf. dr. ing. Cristian Dinca
Tel: ...
Email: crisflor75@yahoo.com

Conf. dr. ing. Cosmin Marculescu
Tel: ...
Email: cosminmarcul@yahoo.co.uk
Sl. dr. ing. Constantin Ionescu
Tel: 021 402 9731
Email: cristi.ionescu@energy.pub.ro

Sl. dr. ing. Victor Cenusa
Tel: 021 402 9434
Email: victor.cenusa@energ.pub.ro

 

DEPARTAMENTUL Sisteme Electroenergetice

Prof. dr. ing. Constantin Bulac
Tel: ...
Email: cbulac@yahoo.com
Conf. dr. ing. Ion Tristiu
Tel: 021 410 4705
Email: ion_tristiu@yahoo.com

Conf. dr. ing. Marian Costea
Tel: 021 402 9496
Email: costea@el.poweng.pub.ro
Conf. dr. ing. Virgil Dumbrava
Tel: 021 402 9389
Email: v_dumbrava@yahoo.com

Conf. dr. ing. Lucian Toma 
Tel: 021 402 9344
Email: lucian@ieee.org
Conf. dr. ing. Cristian Lazaroiu
Tel: 021 402 9997
Email: clazaroiu@yahoo.com

Conf. dr. ing. Radu Porumb
Tel:...
Email: raduporumb@yahoo.com



STUDENTI

Calin Alexandru
Mirea Carmen Madalina

Trentea Irina
Momait Alexandru

Axintescu Cezar
Rosu Paula Georgiana

Cirstea Stefania Natalia
Baldovin Ionut

Cirstea Luciana Andreea
Necula Roxana Maria

Stoica Georgian Ovidiu



DEPARTAMENTE ALE ALTOR FACULTATI DIN U.P.B.

Sl. dr. ing. Catalina Alexe
Tel: 021 4029 104
Email: catalinaalexe@yahoo.com

Sl. dr. ing. Nicoleta Arghira
Tel: 021 4029 ...
Email: nicoleta.arghira@aiii.pub.ro

Lector. dr. Manuela Magureanu
Tel: 021 4029 ...
Email: ...

Conf. dr. ing. Gabriel Negreanu
Tel: 021 4029 ...
Email: ...

Sl. dr. ing. Veronica Paltanea
Tel: 021 4029 ...
Email: veronica.paltanea@upb.ro